EMİRATES'TEN CESUR REKLAMLAR..
Haber
21 Ağustos 2021 - Cumartesi 10:03 Bu haber 1166 kez okundu
 
EMİRATES'TEN CESUR REKLAMLAR..
Emirates Kabin Ekibinin, Tom Cruise ve Dubai Veliaht Prensi'nin Ortak Noktası Nedir?
DÜNYA Haberi
EMİRATES'TEN CESUR REKLAMLAR..

  • Emirates'in son reklamında yer alan, Burj Khalifa'nın tepesindeki kabin ekibi, bir grup seçkin insan arasına katılıyor.

 

Cesur reklamlar yapmaktan geri durmayan Emirates en son reklam filmiyle bu özelliğini bir adım ileriye taşıyor. Yeni reklamda, üniformalı bir Emirates kabin ekibi üyesi, yerden 828 metre yükseklikte, Burj Khalifa By Emaar'ın tepesinde ayakta duruyor. Böylelikle kabin ekibi üyemiz, dünyanın en yüksek binasının tepesinde durma ayrıcalığına erişmiş olan, aralarında Tom Cruise ve Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Rashid Al Maktoum’un da bulunduğu, yalnızca bir avuç insandan birisi oluyor.

 

30 saniyelik klip, kabin ekibinin 2003 yapımı “Love Really” isimli kült filmdeki ünlü sahneye atıfla mesaj kartlarını havaya kaldırmasının yakından çekimiyle başlıyor. Kamera açısının genişlemesiyle izleyiciler, kabin ekibi üyesinin aslında ikonik kırmızı Emirates şapkası ve üniformasıyla Burj Khalifa By Emaar'ın en tepesinde durmuş, izleyicilere Dubai silüetinin panoramik bir görüntüsünü sunduğunu görüyor. Kamera arkası videosuna buradan, Emirates YouTube kanalından ve havayolunun diğer sosyal medya kanallarından ulaşabilirsiniz.

 

Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark konuya dair şu açıklamalarda bulundu: “Emirates’te her zaman normlara meydan okumaya ve sınırları zorlamaya çalışıyoruz. Bunu da her gün sunduğumuz yenilikçi hizmetler, sınıfının en iyisi ürünler ve elbette reklamlar aracılığıyla yapıyoruz. Reklamda gördüğünüz kabin ekibinin sakinliği ve güveni, yolculara hizmet vermek ve onların güvenliğini sağlamak için ön saflarda çalışan ekibimizin bir sembolüdür. Burj Khalifa by Emaar'ın tepesinde çekim yapmasına izin verilen küçük bir grupta bulunma ayrıcalığına erişmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Güzel şehrimiz Dubai'yi tanıtıyor olmak da bizim için başka bir büyük gurur kaynağıdır.”

 

Önce güvenlik

 

Yeşil ekran veya özel efekt olmaksızın çekilen reklam filmi, titiz bir planlama, eğitim, test süreci ve sıkı bir güvenlik protokolü sonucunda ortaya kondu. 828 metre yükseklikte, binanın tepesinde çekilen bu tehlikeli reklamda baş karakterin durduğu alanın çevresi yalnızca 1,2 metreydi. Çekim için Emirates'in kendi kabin ekibine bir çağrı yapılmış ve bazı istekli ve yetenekli adaylar bulunmuşsa da en üst düzeyde güvenlik sağlanması adına profesyonel bir gökyüzü dalışı eğitmeni seçildi.

 

Çekimler ve çekime hazırlık sürecinde temel öncelik ise güvenlik oldu. Ana karakterin üzerinde durması için bir direğin ucuna takılmış özel bir platform yapıldı. Ana karakter, Emirates üniformasının altındaki gizli bir emniyet kemeriyle direğe ve binanın tepesindeki iki farklı noktaya doğrudan bağlandı.

 

Altın saat ışığından faydalanmak için çekimlere gün doğumunda başlandı ve reklam yıldızının da aralarında olduğu ekip gün doğmadan binanın tepesine çıkmaya başladı. Burj Khalifa by Emaar'ın 160. katından tepesine çıkmak 1 saat 15 dakika sürdü ve ekibin binanın tepesine ulaşmak için bir tüpün içinden birkaç katı da merdivenlerden çıkması gerekti. Ekip, doğrudan binanın tepesine bağlanmış özel yapım bir platforma Emirates üniformasının altındaki emniyet kemeriyle bağlanmış dublörle birlikte yaklaşık 5 saat boyunca tepede kaldı. Tüm sekansı filme almak üzere sürekli çekim yapmak için tek bir drone kullanıldı.

 

828 metreyle şimdiye dek en yüksekte çekilmiş reklamlar arasında yerini alan bu reklam, Dubai merkezli Prime Productions AMG'nin yardımıyla Emirates'in kendi marka ekibi tarafından tasarlanmış ve yönetilmiştir.

Reklam, farklı hedef kitlelerine yönelik mesajları kapsayacak şekilde Emiratesin çeşitli alanlarına uyarlanacak. İlk televizyon reklamıysa Birleşik Krallık’ta yayınlanacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EMİRATES'TEN, CESUR, REKLAMLAR..,
Yorumlar
Haber Yazılımı